Jak radzić sobie ze sprawami spadkowymi? - poradnik przygotowany przez prawników z Wrocławia

Adwokat, prawnik prawo spadkowe Wrocław

Adwokat Iwo Klisz – specjalizacja prawo spadkowe

adwokat wrocław prawo spadkowePrawo spadkowe do dziedzina, która stanowi jedną ze specjalizacji mojej kancelarii adwokackiej we Wrocławiu. Moje Zainteresowanie prawem spadkowym nie wynika tylko z tego, że prowadzę jako adwokat sprawy spadkowe. Jest ono również częściowo przedmiotem moich badań naukowych jako doktoranta w Zakładzie Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prywatnego na Uniwersytecie Wrocławskim.

Swoimi doświadczeniami z zakresu prawa spadkowego dziele się na kartach niniejszego bloga, który może być źródłem podstawowej wiedzy z tej dziedziny prawa dla osób, które na co dzień nie zajmują się prawem spadkowym. Dlatego przed skorzystaniem z porady adwokata zachęcam Cię do przejrzenia wpisów na blogu, bo być może znajdziesz tu odpowiedź na pytanie, której poszukujesz bez konieczności wizyty u prawnika.

Jeśli chcesz upewnić się, czy wyciągnięte przez Ciebie wnioski są słuszne, albo czy opisane na blogu ogólne zasady prawa spadkowego będą miały zastosowanie do Twojego przypadku, zachęcam Cię do kontaktu za pomocą formularza znajdującego się poniżej lub w zakładce kontakt.

Moje doświadczenia z zakresu prawa spadkowego

W ramach prowadzonej kancelarii adwokackiej pomagam moim Klientom z zakresu prawa spadkowego na kilka sposobów.

W przypadku pełnej zgody pomiędzy spadkobiercami doradzam, a także pomagam w procesie organizacji wszelkich formalności związane z nabyciem praw do spadku oraz podziału majątku spadkowego (w ramach postępowania sądowego lub przed notariuszem).  Moja pomoc dotyczy także przypadków ochrony spadkobierców przed nabyciem zadłużonego spadku (odrzucenie spadku lub jego przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza).

Prowadzę także sprawy spadkowe przed sądem w przypadku, gdy pomiędzy spadkobiercami nie ma pełnej zgodności poglądów, co do zasad dziedziczenia (np. ważności testamentu w trakcie postępowania o stwierdzenie nabycia spadku) lub też sposobu podziału majątku spadkowego (dział spadku). Oprócz tego zajmuję się także sprawami o zapłatę zachowku (występując jako adwokat osób dochodzących zachowku oraz osób zobowiązanych do jego zapłaty), realizacji zapisów, a także w ramach spraw o uznanie za niegodnego dziedziczenia.

Udzielam także porad prawnych wyjaśniając wszelkie kwestie związane z dziedziczeniem, podziałem majątku spadkowego, rozliczaniem darowizn oraz sposobem dochodzenia prawa do zachowku. Pomagam także spadkodawcom w przygotowaniu testamentu lub właściwego sformułowania umów darowizny lub dożywocia.

Pomoc dla Klientów zagranicznych

W swojej praktyce przeprowadziłem wiele spraw spadkowych dla Klientów mieszkających za granicą m.in. w USA, Kanadzie, RPA oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii. To stosunkowo powszechna sytuacja, kiedy osoby zamieszkałe na stałe poza granicami kraju dziedziczą majątek po rodzinie w Polsce. W większości wypadków wszystkie formalności udaje nam się załatwić zdalnie przez internet i za pośrednictwem poczty i dzięki temu uniknąć kosztownych wizyt Klientów w kraju.

Blog specjalisty z zakresu prawa spadkowego

8 rzeczy, których nie wiedziałeś o zachowku
8 rzeczy, których nie wiedziałeś o zachowku
1. Można wnosić o uzupełnienie zachowku, nawet jeśli w majątku spadkowym nie znajdowało się nic w chwili śmierci spadkodawcy Więcej dowiesz się czytając: Zachowek a darowizna 2. Darowizny dokonane ponad 10 lat od chwili...
Przyczyny nieważności testamentu
Przyczyny nieważności testamentu
Testament może mieć kilka rodzajów wad, które będą skutkować jego nieważnością. Tymczasem wykazanie nieważności testamentu będzie skutkować jego podważeniem (pisałem o tym: Jak podważyć testament). Niektóre z wad testamentów można wykryć bardzo łatwo, a...
7 sposobów na to, żeby nie płacić zachowku
7 sposobów na to, żeby nie płacić zachowku
1. Umowa dożywocia Pierwszy sposób na uniknięcie zapłaty zachowku wyjaśniłem już w poprzednim wpisie (Jak uniknąć zapłaty zachowku?). Jego zastosowanie pozwala na przeniesienie na przyszłego spadkobiercę własności nieruchomości i przez to na wyłączenie jej...
Darowizna po 10 latach a zachowek
Darowizna po 10 latach a zachowek
Wyjaśniałem już, że na wysokość zachowku mają wpływ także dokonane przez spadkodawcę darowizny. Przeczytaj: Zasady doliczania darowizn do substratu zachowku Co więcej, fakt dokonania przez spadkodawcę darowizny powiększa grono osób odpowiedzialnych za zapłatę zachowku...

Szybki kontakt z adwokatem – specjalistą z zakresu prawa spadkowego

Skontaktuj się teraz, na pewno znajdziemy dla Ciebie czas

tel: 695 560 425

e-mail: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

strona www: adwokat-wroclaw.biz.pl

Biuro Kancelarii we Wrocławiu:

plac Legionów 6/8

Formularz kontaktowy

Podaj e-mail

Numer telefonu (na ten numer oddzwonię)

Treść wiadomości

Top