Co mnie inspiruje do pisania bloga?

Jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalizujących się w sprawach spadkowych. Do tej pory razem z moim zespołem pomogłem setkom osób w sprawach spadkowych. Wspierałem je przy dopełnianiu formalności związanych z nabyciem spadku. Pomagałem uzyskać prawa do należnego im majątku spadkowego zarówno na salach sądowych jak i przy stole negocjacyjnym.

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30
tel. 717 405 000

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14
tel. 669 452 900

Biuro w Gdańsku
ul. Czopowa 14/20
tel. 669 221 900

Biuro w Warszawie
ul. Zamieniecka 62/64
tel. 695 560 425

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Myślisz o planowaniu spadkowym?

Obejrzyj moje mini szkolenie na YOUTUBE!
Najnowsze wpisy
Zapraszam na moje pozostałe blogi

Co mnie inspiruje do pisania bloga?

Tak, to prawda interesuję się blogowaniem. Prowadzenie bloga to niesamowita sprawa. Pewnego dnia kilka lat temu zarejestrowałem domenę zachowek.biz.pl i zacząłem pisać. Wszystko co zdarzyło się później, miało swój początek właśnie wtedy. Wszystko co mnie od tamtej pory spotkało, miał swój start w spoczywającym na moich kolanach laptopie i otwartym pliku tekstowym …

Od tamtej pory za sprawą tego bloga zgłosiło się do mnie wiele osób, którym udało mi się skutecznie pomóc. Udzieliłem setek porad prawnych, przyjąłem i zakończyłem z sukcesem dziesiątki spraw sądowych, udzielałem wywiady w radiu i telewizji, publikowałem artykuły na portalach internetowych i w prasie branżowej, występowałem na konferencjach i prowadziłem szkolenia.

Co więcej dzięki blogowaniu udało mi się posiąść względnie duży zasób wiedzy informatycznej. Żaden informatyk nigdy nie tknął palcem mojego bloga, wszystko na nim zrobiłem sam. Wiem, że pewnie część osób powie, że to widać, ale mi to nie przeszkadza 🙂

Oprócz tego zainteresowałem się marketingiem, psychologią, sztuką skutecznej komunikacji, żeby przedstawiać na blogu swoją wiedzę w sposób jasny i zrozumiały, ale także interesujący i wciągający. Wreszcie bardzo poszerzyłem swoją wiedzę, bo czasem przygotowanie konkretnego materiału wymagało ode mnie ponownego przestudiowania opasłych tomisk prawniczych.

Ale miało być o inspiracjach…

Ostatnio przeglądając strony internetowe trafiłem na bloga eksperta od marketingu, który oferował zakup szkolenia dla blogerów. Jednym z elementów tego szkolenia, które wg zapewnień autora miało przesunąć mnie na kolejny poziom blogowego zaawansowania, była prelekcja dotycząca sposobów czerpania inspiracji do tworzenia interesujących i oryginalnych treści na bloga.

Rozważając zakup szkolenia doszedłem do wniosku, że w moim przypadku wykonywana praca jest najlepszą inspiracją.

W czasach, kiedy prowadziłem na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia ze studentami prawa opracowywałem tzw. kazusy. To takie zadania prawnicze (casus z łaciny – przypadek). W kazusie przedstawiony jest przypadek konkretnej sytuacji prawnej, a rolą studenta jest znalezienie rozwiązania.

Spotykając się na co dzień z problemami prawnymi osób, którym pomagam w ramach mojej kancelarii doszedłem do wniosku, że nie ma lepszego autora kazusów prawniczych, niż samo życie. Te przypadki, które analizują studenci, ba nawet te, o których rozprawiają profesorowie czy sędziowie Sądu Najwyższego są tylko czubkiem góry lodowej wszystkich możliwych w praktyce sytuacji. W zasadzie większość problemów prawnych pojawiających się w trakcie rozmów z Klientami nadaje się do wyjaśnienia na blogu.

Często inspirującym materiałem dla mnie są sygnalizowane obawy czy wątpliwości. Gdy po raz setny czytam te same przepisy albo wchodzę na salę rozpraw, pewne rzeczy są dla mnie – jako profesjonalnego prawnika – tak oczywiste jak np. zasady zmiany biegów w samochodzie.

Tymczasem rozmowa z Klientem pozwala mi uchwycić te rzeczy i spojrzeć na problem oczami laika, zrozumieć jego wątpliwości, a następnie je wyjaśnić. Bez bezpośredniego kontaktu z Klientami i ich historiami nie udałoby mi się pewnie opisać nawet połowy tego, co teraz znajduje się blogu.

Za te ciągłe inspiracje wszystkim moim Klientom, a także Czytelnikom bloga serdecznie i szczerze dziękuję 🙂

Share on facebook
Pomóż mi rozwinąć mój blog - udostępnij ten artykuł na FACEBOOK'u
dobry adwokat wrocław

pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz

Mam nadzieję, że wyjaśniłem Tobie kilka rzeczy. Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku (Adwokat Iwo Klisz i Wspólnicy). Dla Ciebie to tylko "kliknięcie", a dla mnie to dowód, że moja praca jest przydatna, co daje mi motywację do dalszego pisania :)

Kancelaria Prawa Spadkowego

Wrocław - Poznań - Gdańsk - Katowice

Prawo spadkowe na You Tube!

Zapraszam Cię na kanał prowadzony przez moją małżonkę radcę prawnego Annę Klisz

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *