adwokat bydgoszcz prawo spadkowe

Prawo spadkowe Bydgoszcz – adwokat Iwo Klisz

Witaj! Zanim przejdę do omówienia najważniejszych kwestii i objaśnienia, czym zajmuje się prawo spadkowe, jak przebiega sprawa o stwierdzenie nabycia spadku, proces odrzucenia spadku czy jak wyglądać może podział spadku, chciałbym pokrótce opisać Ci, jak działa nasza kancelaria adwokacka.

Udzielając pomocy prawnej swoim klientom zawsze kierujemy się kilkoma najważniejszymi zasadami. Jakimi?

Adwokat Bydgoszcz- specjalność prawo spadkowe

Nasza kancelaria adwokacka działa już od wielu lat, zatrudnia kilkunastu specjalistów i posiada kilka filii na terenie całej Polski, m.in. w Bydgoszczy, ale także w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach.

Choć podział spadku najczęściej odbywa się w ostatnim miejscu zamieszkania spadkodawcy, nierzadko sprawa kierowana jest do sądu wyżej instancji, które mieszczą się w większych polskich miejscowościach.

Naszym celem jest pomoc klientom na terenie całego kraju, w związku z czym stawiamy na rozwój oraz zbudowanie ogólnopolskiego zespołu specjalistów, rozwiązujących nawet najtrudniejsze sprawy spadkowe.

Co wiąże się ze stwierdzeniem nabycia spadku?

W chwili śmierci osoby najbliższej, zapewne stwierdzenie nabycia spadku nie jest pierwszą rzeczą, ani nawet drugą rzeczą, o której będziesz chciał pomyśleć.

Masz w końcu do wypełnienia wystarczająco dużo obowiązków, związanych z godnym pochówkiem, powiadomieniem rodziny zmarłego czy wreszcie pogodzeniem się ze stratą.

Kancelaria adwokacka – dział spadku

Kancelaria adwokacka może Cię w znacznym stopniu odciążyć, wyjaśniając dziedziczenie ustawowe, kwestie powiązane z działem spadku czy sens obowiązków majątkowych.

Postępowanie związane ze stwierdzeniem nabycia spadku czy o odrzucenie spadku czasem może ciągnąć się przez wiele lat. Szczególnie wtedy, kiedy członkowie rodziny są ze sobą skłóceni, ktoś chce podważyć testament czy nie zgadza się z kwestią niegodnego dziedziczenia.

adwokat bydoszcz prawo spadkowe

Kancelaria Klisz i Wspólnicy
ul. Gdańska 7
85-009 Bydgoszcz

tel. 32 321 02 84
tel. kom. 669 221 900

email: [email protected]

 

Postępowanie w sprawie spadku a dziedziczenie ustawowe

Mogłoby się wydawać, że przy dziedziczeniu ustawowym prawo mówi wprost, kto ma prawo do dziedziczenia po zmarłym i kiedy wydziedziczenie odnosi skutek prawny, czyli jest zasadne.

Zapewne zdziwiłbyś się jednak, jak wiele formalności trzeba dopełnić, aby udowodnić, że spadkodawca pozostawił przed notariuszem pełnoprawny dokument, ofiarując Ci daną rzecz czy majątek.

Nie tylko jako adwokat, ale także jako człowiek wiem, że nie masz ochoty w tej przykrej chwili zajmować się mnóstwem papierkowej roboty czy dotrzymywaniem terminów wysłania odpowiednich pism.

W takich właśnie sprawach nasza kancelaria może Ci pomóc i umożliwić się skupienie na tym, co teraz najważniejsze.

Kwestie testamentu i wydziedziczenia – adwokat prawo spadkowe Bydgoszcz

Choć bardzo często prowadzimy sprawy związane z działem spadku, dziedziczeniem czy kwestiami takimi, jak zachowek, bardzo często pomagamy także naszym klientom podjąć decyzję, czy w danej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie ta o odrzuceniu spadku, czy o jego przyjęciu, z całym dobrodziejstwem inwentarza.

Pomoc z zakresu prawa spadkowego

Tytułem powołania odpowiednich argumentów, przemawiających za tym, aby zasięgnąć pomocy prawnej w kwestii spadku, nie muszę zapewne nawet długo czy usilnie się zastanawiać.

Problemy związane ze stwierdzeniem nabycia spadku

Wyobraź sobie taką sytuację: Twój świętej pamięci ojciec pozostawił po sobie dom. Jesteś starszym z jego dwóch synów. Matka zmarła przed kilkoma laty. Słowa testamentu jasno określają, że spadkodawca chce, abyś to Ty został po jego śmierci właścicielem całego jego majątku.

Twój brat, który przed wieloma laty popadł w konflikt z Tobą i ojciec, pojawia się przed Twoimi drzwiami i utrzymuje, że dziedziczenie ustawowe uprawnia go do tego, aby mógł żądać połowy domu, choć przez długi czas nie kontaktował się z Tobą, ani nie interesował losem ojca.

Wasze ostatnie wspólne zdjęcie, zapisane w pamięci urządzenia mobilnego pochodzi sprzed ośmiu lat… Jeśli nie dasz mu jego części spadku- chce otrzymać zachowek. Co więcej, podważa autentyczność testamentu.

Czy ma to tego prawo? Korzystając z pomocy prawnej z dużym doświadczeniem, szybko dowiesz się, co zrobić, aby spadek trafił w odpowiednie ręce.

 

Odrzucenie spadku – czy jest możliwe?

Dylematy dotyczące prawa spadkowego, dotyczą jednak nie tylko takich kwestii jak konflikty w rodzinie, choć niekiedy potrzebny jest nawet wniosek pozwalający zabezpieczyć spadek, aby nie został on bezprawnie podzielony.

Czy z działem spadku wiążą się także problemy z podjęciem decyzji o odrzuceniu spadku? Choć sam wybór może być trudny, prawo spadkowe umożliwia Ci nieprzyjęcie spadku.

Możesz się na to zdecydować niezależnie od przyczyny, której nawet nie musisz wyjawiać. Cały proces „anulujący spadek” wymaga jednak dopełnienia licznych formalności, w których moja kancelaria chętnie Ci pomoże.

Prawo spadkowe Bydgoszcz- kiedy należy się zachowek?

Dziedziczenie jest także powiązane z ważną kwestią, określaną jako zachowek. Termin ten zna każdy dobry adwokat, bowiem dotyczy on wyrównania darowizn spadkodawcy uczynionych nie na mocy testamentu, a jeszcze przed śmiercią.

Zachowek ma funkcję ochronną. W niektórych sytuacjach, jeśli inne osoby, będące spadkobiercami, dostaną jako darowiznę część domu, akcje, samochód czy jakiekolwiek wartościowe przedmioty lub elementy majątku po śmierci spadkodawcy, a Ty nie zostałeś wydziedziczony, będąc najbliższym krewnym zmarłego- wówczas należy Ci się wyrównanie odpowiedniej części ich wartości, czyli właśnie tak zwany zachowek.

Odpowiednio doświadczona kancelaria i adwokat, który rozwiązuje sprawy spadkowe na co dzień może rozjaśnić Ci wiele, na pierwszy rzut oka, bardzo skomplikowanych kwestii.

Tytułem powołania dobrego przykładu, zdradzę Ci, że bardzo często klienci pytają mnie, dlaczego prowadzę kilka blogów, na których dzielę się swoją wiedzą za darmo. To zresztą bardzo dobre pytanie.

Adwokat – prawnik prawo spadkowe Bydgoszcz

Prawo, podobnie zresztą jak każdy człowiek, ma wiele twarzy. Prawo spadkowe, prawo karne, prawo rodzinne, prawo pracy czy prawo cywilne…

Pewnie jesteś ciekawy, dlaczego na swoich stronach poruszam najważniejsze kwestie, które są z nimi związane.

Stwierdzenie nabycia spadku: prawo spadkowe Bydgoszcz

Niezależnie od tego, czy chodzi o dział spadku i wszelkie problemy powiązane ze stwierdzeniem nabycia spadku oraz dziedziczenie ustawowe a może przeciwnie – kwestie niegodnego dziedziczenia, lubię, kiedy moi Klienci mogą się skupić na tym, co w danym momencie jest dla nich najważniejsze.

Prowadząc skomplikowany rozwód, nie obarczam klienta formalnościami czy nie pytam, co powinno zostać zawarte w piśmie.

Chcę, aby miał spokojną głowę i mógł przygotować się do rozprawy lub przemyśleć kwestię zawarcia ugody.

Tak samo postępuję w kwestii spraw związanych ze stwierdzeniem nabycia spadku.

Prawnik prawo spadkowe Bydgoszcz

Jako adwokat, ale także i osoba, cechuję się dużą dozą empatii – co moim zdaniem u prawnika jest bardzo ważne.

Klient to nie tylko kolejny przypadek, ale przede wszystkim człowiek, któremu nierzadko podczas udzielania porad prawnych czy rozmowy, trzeba pomóc i wskazać drogę do osiągnięcia sukcesu.

Stwierdzenie nabycia spadku – kancelaria adwokacka

Ze stwierdzeniem nabycia spadku wiąże się przede wszystkim mnóstwo formalności. Działając wspólnie, możemy ograniczyć je do minimum i postarać, się, aby sprawa została zakończona tak szybko, jak to możliwe.

Adwokat spadki Bydgoszcz

Podział spadku jest procesem, który z licznych przyczyn może trwać o wiele dłużej, niż byś tego chciał. Gwarantuję Ci jednak, iż działając z zespołem kompetentnych adwokatów, jestem w stanie zrobić dla Ciebie tyle, ile się da.

Jestem skutecznym i nieustępliwym negocjatorem, którego – mówiąc szczerze – warto mieć po swojej stronie. Lubię walczyć, wygrywać i przede wszystkim pomagać.

Dziedziczenie ustawowe – kancelaria adwokacka

Dlatego właśnie dzielę się wiedzą na swoich blogach. Ostatnio założyłem również swój kanał na Youtube, gdzie przekazuję najważniejsze informacje powiązane z różnymi dziedzinami prawa w formie przystępnych, krótkich filmików, oferujących wiedzę w pigułce. Jestem tu dla Ciebie.

 

Wszystko co musisz wiedzieć o zachowku - darmowy poradnik

Prawo spadkowe na YouTubie – chcesz poznać nas lepiej? Obejrzyj filmy, które dla Ciebie przygotowaliśmy

prawo spadkowe katowice

sprawy spadkowe katowice

adwokat katowice prawo spadkowe

radca prawny katowice prawo spadkowe

Skontaktuj się ze specjalistą z zakresu prawa spadkowego

FORMULARZ KONTAKTOWY

Administratorem Twoich danych osobowych jest Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Kancelaria Prawa Spadkowego
Biuro w Bydgoszczy

ul. Gdańska 7
85-009 Bydgoszcz

tel. 32 321 02 84
email: [email protected]