kancelaria wrocław prawo spadkowe

Prawo spadkowe Kraków – adwokat Iwo Klisz

Prawo spadkowe Kraków

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem zajmującym się sprawami spadkowymi, a także właścicielem i wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy.

Od lata udzielam porad prawnych, prowadzę sprawy spadkowe przed sądami w całej Polsce, a także jestem autorem jednego z najbardziej znanych w kraju blogów prawniczych omawiającym problemy i sprawy z zakresu prawa spadkowego – zachowek.biz.pl. To wszystko sprawia, że mogę powiedzieć, że jestem specjalistą w dziedzinie prawa spadkowego.

Mój Blog o prawie spadkowym

Pisząc artykuły na bloga i omawiając przypadki, z którymi spotkałem się w praktyce, a także dzieląc się moimi doświadczeniami z sal sądowych (i nie tylko) chcę popularyzować wiedzę dotyczącą prawa spadkowego.

Bo trzeba pamiętać, że – wbrew powszechnej opinii – prawo spadkowe jest skomplikowane. Wielokrotnie byłem świadkiem sytuacji, w których nawet zawodowi prawnicy popełniali błędy mające wymierne finansowe konsekwencje dla spadkobierców.

Jeżeli szukasz informacji o prawie spadkowym, jesteś ciekawy co mówi na ten temat kodeks cywilny, albo po prostu interesuje Cię prawo spadkowe, tutaj możesz przeczytać wiele na temat tego czym jest stwierdzenie nabycia spadku, co to jest zachowek, dział spadku, wydziedziczenie, czy niegodność dziedziczenia, na czym polega sądowy i umowny dział spadku, czym w praktyce różni się przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza a odrzucenie spadku, nabycie spadku na podstawie testamentu od nabycia spadku na podstawie ustawy, co wchodzi w skład spadku, a także czy przepisy regulujące dziedziczenie ustawowe sprawią, że po śmierci spadkodawcy będziesz należał do jego kręgu spadkobierców lub też zostaniesz z niego wykluczony. Możesz dowiedzieć się także, czy w Twoim przypadku bardziej opłaca się zakładać sprawę sądową o stwierdzenie nabycia spadku, czy też formalności spadkowe załatwić w całości u notariusza.

Sprawy z zakresu prawa spadkowego nigdy nie są proste, dlatego na blogu znajdziesz wyjaśnienia także bardziej skomplikowanych i zaawansowanych kwestii, w których autorytetem może być w zasadzie tylko adwokat lub radca prawny. Piszę między innymi o tym jak podważyć testament, w jaki sposób obalić wydziedziczenie albo co zrobić, żeby nie zapłacić zachowku.

adwokat kraków prawo spadkowe

adwokat Iwo Klisz
Biuro w Krakowie

Al. Beliny-Prażmowskiego  24
31-514  Kraków

tel. kom. 669 221 900

email: [email protected]