kancelaria wrocław prawo spadkowe

Prawo spadkowe Kraków – adwokat Iwo Klisz

Prawo spadkowe Kraków

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem zajmującym się sprawami spadkowymi, a także właścicielem i wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy.

Od lata udzielam porad prawnych, prowadzę sprawy spadkowe przed sądami w całej Polsce, a także jestem autorem jednego z najbardziej znanych w kraju blogów prawniczych omawiającym problemy i sprawy z zakresu prawa spadkowego – zachowek.biz.pl. To wszystko sprawia, że mogę powiedzieć, że jestem specjalistą w dziedzinie prawa spadkowego.

Mój Blog o prawie spadkowym

Pisząc artykuły na bloga i omawiając przypadki, z którymi spotkałem się w praktyce, a także dzieląc się moimi doświadczeniami z sal sądowych (i nie tylko) chcę popularyzować wiedzę dotyczącą prawa spadkowego.

Bo trzeba pamiętać, że – wbrew powszechnej opinii – prawo spadkowe jest skomplikowane. Wielokrotnie byłem świadkiem sytuacji, w których nawet zawodowi prawnicy popełniali błędy mające wymierne finansowe konsekwencje dla spadkobierców.

Jeżeli szukasz informacji o prawie spadkowym, jesteś ciekawy co mówi na ten temat kodeks cywilny, albo po prostu interesuje Cię prawo spadkowe, tutaj możesz przeczytać wiele na temat tego czym jest stwierdzenie nabycia spadku, co to jest zachowek, dział spadku, wydziedziczenie, czy niegodność dziedziczenia, na czym polega sądowy i umowny dział spadku, czym w praktyce różni się przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza a odrzucenie spadku, nabycie spadku na podstawie testamentu od nabycia spadku na podstawie ustawy, co wchodzi w skład spadku, a także czy przepisy regulujące dziedziczenie ustawowe sprawią, że po śmierci spadkodawcy będziesz należał do jego kręgu spadkobierców lub też zostaniesz z niego wykluczony. Możesz dowiedzieć się także, czy w Twoim przypadku bardziej opłaca się zakładać sprawę sądową o stwierdzenie nabycia spadku, czy też formalności spadkowe załatwić w całości u notariusza.

Sprawy z zakresu prawa spadkowego nigdy nie są proste, dlatego na blogu znajdziesz wyjaśnienia także bardziej skomplikowanych i zaawansowanych kwestii, w których autorytetem może być w zasadzie tylko adwokat lub radca prawny. Piszę między innymi o tym jak podważyć testament, w jaki sposób obalić wydziedziczenie albo co zrobić, żeby nie zapłacić zachowku.

adwokat kraków prawo spadkowe

adwokat Iwo Klisz
Biuro w Krakowie

Al. Beliny-Prażmowskiego  24
31-514  Kraków

tel. kom. 669 221 900

email: [email protected]

 

Moje doświadczenia w sprawach spadkowych

Wielka popularność bloga spowodowała, że zaczęli się do mnie zgłaszać Klienci z całego kraju. Początkowo prowadziłem sprawy o zachowek, dział spadku, czy stwierdzenie nabycia spadku na terenie całej Polski. Klientów jednak przybywało, a ja nie miałem już czasu (i sił), żeby zajmować się wszystkimi sprawami spadkowymi samodzielnie.

Dlatego zacząłem budować zespół profesjonalnych prawników, który mógłby mi pomóc. Przekazywałem im swoje doświadczenia, przedstawiałem moje sprawdzone sposoby na to jak w praktyce rozwiązywać konkretne sytuacje, opowiadałem o sprawach, które wygrałem (i o tych które przegrałem). Dzięki temu każdy adwokat i radca prawny z mojego zespołu bardzo szybko awansuje do kategorii specjalisty w zakresie prawa spadkowego.

Mój zespół specjalistów od spraw spadkowych

Co więcej ilość porad i konsultacji prawnych, które udzielamy praktycznie każdego dnia, a także skala przyjętych i prowadzonych przez mój zespół spraw spadkowych na każdym etapie sprawia, że każdy jego członek nabywa swoje własne unikatowe doświadczenia i umiejętności w kwestiach związanych z prawem spadkowym. Każdy ma także swoje indywidualne podejście do sposobu rozwiązywania konkretnych problemów i swój własny styl.

Ja tylko czuwam nad tym, żebyśmy wymieniali się tą wiedzą, omawiali prowadzone sprawy spadkowe, dyskutowali nad wyjątkowo trudnymi przypadkami, a przede wszystkim, żebyśmy wspólnymi siłami dążyli do zapewnienia bezpieczeństwa dla naszych Klientów, bo w skrajnych sytuacjach nad sprawą pracuje cały nasz zespół. Dlatego jestem przekonany, że pomoc prawna, którą możesz uzyskać w naszej kancelarii jest naprawdę wartościowa.

Gdzie uzyskasz pomoc z zakresu prawa spadkowego?

Od kilka lat pracuję nad tym, żeby w każdym większym mieście w Polsce znajdowała się moja Kancelaria Adwokacka. Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Warszawa i Gdańsk. Wszędzie tam znajdują się nasze biura. W każdym z tych miast możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej (pomocy adwokata lub radcy prawnego) na każdym etapie sprawy spadkowej.

We wszystkich tych miejscach adwokat lub radca prawny pomoże Ci we wszelkich sprawach spadkowych (sądowych i poza sądowych), w szczególności takich jak stwierdzenie nabycia spadku, dotyczących działu spadku (sądowy i ugodowy dział spadku), zachowku, potwierdzenia lub podważenia testamentu.

Porady prawne – prawo spadkowe Kraków

Oprócz tego możesz skorzystać z naszej pomocy w formie konsultacji Twojej sprawy z adwokatem lub radcą prawnym (udzielanie porad prawnych z prawa spadkowego). Najczęściej konsultujemy takie problemy i sprawy jak odrzucenie spadku przez małoletniego lub odrzucenie spadku po terminie, sposoby sporządzenia i pomoc w przygotowaniu treści testamentu, sposoby dokonania działu spadku po spadkobiercy dysponującym dużym i złożonym majątkiem, a także inne kwestie związane z długami spadkowymi.

Udzielamy porad prawnych w każdym z naszych biur (w siedzibie kancelarii), ale także zdalnie za pośrednictwem telefonu lub narzędzi internetowych (skype, zoom, whatsapp i in.)

Prawo spadkowe Kraków – w sprawach spadkowych korzystaj z pomocy specjalisty

Pamiętasz jak pisałem, że prawo spadkowe i sprawy spadkowe są skomplikowane?

Z tego powodu zawodowa sumienność nakazuje mi przypomnieć, że lektura bloga nie zastępuje profesjonalnej porady prawnej z zakresu prawa spadkowego i tego typu sprawach. Dlatego przedstawianych tu treści nie powinieneś traktować w ten właśnie sposób. Prawo spadkowe jest skomplikowane, dlatego zaznaczam, że nie ponoszę odpowiedzialności za to, że w sposób nieprawidłowy zinterpretujesz informacje zamieszone na blogu i doprowadzisz do powstania szkody w swoim majątku.

Iwo Klisz – Adwokat Kraków

Wszystko co musisz wiedzieć o zachowku - darmowy poradnik

Prawo spadkowe na YouTubie – chcesz poznać nas lepiej? Obejrzyj filmy, które dla Ciebie przygotowaliśmy

prawo spadkowe kraków
sprawy spadkowe kraków
adwokat kraków prawo spadkowe
radca prawny kraków prawo spadkowe

Skontaktuj się ze specjalistą z zakresu prawa spadkowego

FORMULARZ KONTAKTOWY

Administratorem Twoich danych osobowych jest Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Kancelaria Prawa Spadkowego
Al. Beliny-Prażmowskiego  24

31-514  Kraków

tel. kom. 669 221 900

email: [email protected]