adwokat
Iwo Klisz

Specjalista z zakresu prawa spadkowego

Napisz do mnie

Zadzwoń:

Adwokat Katowice prawo spadkowe

Nazywam się Iwo Klisz. Jestem adwokatem zajmującym się prawem spadkowym. Od 2013 roku prowadzę tego eksperckiego bloga prawniczego, na którym publikuje informacje o prawie spadkowym, a także dzielę się swoimi doświadczeniami z sal sądowych oraz przemyśleniami na temat przepisów prawa i orzecznictwa Sądu Najwyższego.

W miarę jak mój blog zyskiwał na popularności, Klienci zlecali mi i mojej Kancelarii coraz więcej spraw spadkowych do prowadzenia. W ten sposób bardzo szybko rozwijałem swoją wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie prawa i miałem wiele tematów do opisywania na blogu.

Dzięki temu udało mi się stworzyć naprawdę wartościowy przewodnik po prawie spadkowym, omawiający praktyczne problemy i – co najważniejsze – oparty na własnym doświadczeniu, a nie o informacje zaczerpnięte z książek prawniczych.

Specjalizacja – prawo spadkowe

Z czasem zauważyłem, że taki sposób rozwoju kariery prawniczej tj. ukierunkowany na konkretną dziedzinę prawa, jest prawidłowy i zgody z tym, czego oczekują Klienci. Co raz częściej adwokat przyjmujący sprawę jest pytany o praktyczne doświadczenie właśnie w zakresie tego typu spraw.

Można powiedzieć, że to działa jak samo napędzająca się maszyna. Im miałem większą wiedzę o prawie spadkowym, tym więcej tego typu spraw przyjmowałem. Tym sposobem jeszcze szybciej zdobywałem doświadczenie.

W pewnym momencie nie byłem w stanie przyjmować wszystkich spraw, z którymi zwracali się do mnie Klienci. Wtedy sprawy przyjmowała również moja małżonka, która jest radcą prawnym i od tamtego czasu w zasadzie tylko zajmuje się prawem spadkowym.

Po jakimś czasie okazało się, że Klientów jest więcej, niż możemy przyjąć nawet we dwie osoby. Zaczynało nam brakować rąk do pracy, dlatego postanowiłem rozwinąć moją Kancelarię i stworzyć zespół prawników, który będzie zajmował się prawem spadkowym.

Wiedziałem już, że to specjalizacja w konkretnej dziedzinie prawa jest kluczem do sukcesu. Ten model sprawdzał się zresztą nie tylko w zakresie prawa spadkowego. Każdy adwokat czy radca prawny, którego przyjmowałem do zespołu miał być specjalistą w swojej dziedzinie. Dzięki temu Klienci mojej Kancelarii mogą liczyć na pomoc w wielu dziedzinach prawa, ale jednocześnie mieć pewność, że ich sprawą będzie zajmował się doświadczony ekspert. To również okazało się strzałem w dziesiątkę. Moi prawnicy prowadząc dziesiątki spraw tylko z jednej lub z dwóch dziedzin prawa rozwijali się bardzo szybko. Po drugie jako zespół byliśmy w stanie wypracowywać o wiele bardziej kreatywne rozwiązania dla zleconych nam spraw. W końcu co dwie głowy (albo więcej), to nie jedna!

Dlaczego Katowice – prawo spadkowe?

Dalszy rozwój bloga i mojego zespołu spowodował, że z całego kraju zaczęli się zgłaszać do nas Klienci z prośbą o przyjęcie ich sprawy. Był taki czas, w którym dojeżdżałem na sprawy spadkowe do Katowic, Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania i wielu innych, mniejszych miejscowości. Jednak to nie była właściwa droga. Dojazdy po kilkaset kilometrów na rozprawy stały się coraz bardziej męczące dla mnie i mojego zespołu, a jednocześnie kosztowne dla naszych Klientów. Kiedy z ciężkim sercem podjąłem decyzję, że będę odmawiał przyjmowania takich spraw poza Wrocławiem, Klienci pytali, czy mogę polecić im prawnika z ich miasta, który zajmuje się prawem spadkowym i ma w tym zakresie duże i praktyczne doświadczenie.

Nie chciałem zostawiać na lodzie takich osób. Dlatego starałem się wyszukiwać w internecie prawników z innych miast, którzy opisywali swoje doświadczenia w prawie spadkowym. Polecałem tylko zawodowych pełnomocników – adwokatów lub radców prawnych.

Po pewnym czasie zdałem sobie jednak sprawę z tego, że takie polecania innego prawnika, którego nie znam i którego oceniam tylko po zawartości jego strony internetowej jest ryzykowne. Jeśli mam kogoś polecić, to muszę go dobrze znać. Po drugie dobrze by było, żeby ten polecony adwokat czy radca prawny miał takie same podejście do jakości świadczonych usług oraz standardu obsługi Klienta jak ja. Wtedy miałbym pewność, że zostawiam w dobrych rękach osoby, które zwróciły się do mnie o pomoc z zakresu prawa spadkowego.

Któregoś dnia pijąc z moją żoną kawę w kawiarni przy ul. Mariackiej w Katowicach zapytałem jej, co myśli o tym, żeby otworzyć oddział naszej Kancelarii właśnie tutaj. Skoro we Wrocławiu działamy jako zespół prawników, a Klienci zlecający nam sprawy spadkowe są z tego zadowoleni, to dlaczego nie rozwijać zespołu też w innym mieście? Dzięki temu nie odsyłałbym Klientów z Katowic do pierwszego lepszego adwokata czy radcy prawnego, ale do kogoś, kogo znam, komu ufam i komu mogę przekazywać moje doświadczenia. Kogoś, kto może rozwijać się równie szybko i skutecznie jak prawnicy z mojego zespołu we Wrocławiu i kogo mogę nadzorować.

W moim małżeństwie to ja jestem marzycielem, a moja żona to ta rozsądna. Dlatego mój pomysł założenia oddziału Kancelarii w Katowicach skwitowała popukaniem się w czoło. Początkowo przyznałem jej rację, ale… to przecież marzyciele zmieniają świat!

Rok później zakładaliśmy już oddziały w Gdańsku i Poznaniu. Poznałem w tych miastach dobrych prawników, którzy mieli już pewne doświadczenia, a także potencjał dalszego rozwoju w ramach zespołu Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Dzięki temu moja Kancelaria stała się marką ogólnokrajową, a ja skupiłem się na doskonaleniu zdalnej współpracy pomiędzy członkami mojego zespołu w różnych miastach.

Oczywiście moja małżonka była bardzo surowym recenzentem tych projektów. Zanim dała się przekonać musiałem przedstawić jej rozbudowany biznesplan, a także zasady sprawowania nadzoru i kontroli nad pracą prawników w innych miastach. Musieliśmy wypracować narzędzia pozwalające budować zaufanie i badać zadowolenie naszych Klientów. Będąc na miejscu we Wrocławiu i pracując razem w jednym biurze z członkami naszego zespołu, to wszystko dzieje się samo. Natomiast w ramach pracy zdalnej, wiele rzeczy trzeba było przemyśleć i zaplanować.

Oddział w Katowicach – adwokaci i radcowie prawni prawo spadkowe

Kiedy okazało się jasne, że oddziały w Poznaniu i Gdańsku odniosły sukces, postanowiłem dalej rozszerzać zakres naszej działalności. Poprzednie doświadczenia utwierdziły mnie w przekonaniu, że najważniejszy jest dobry prawnik (adwokat lub radca prawny). Na tyle samodzielny i doświadczony, żeby wystarczył mu zdalny kontakt z resztą zespołu, ale jednocześnie na tyle elastyczny, żeby przyjął nasze metody i zasady obsługi Klienta. Wiedziałem, że ze swoim wyborem nie mogę się śpieszyć. To właśnie od tej osoby zależało, czy w Katowicach powtórzymy sukces z Wrocławia, Poznania i Gdańska.

Nie od razu znalazłem właściwą osobę. Był okres, w którym codziennie byłem w Katowicach, przyjmowałem Klientów i obserwowałem w pracy prawników, którzy mieli stać się częścią mojego zespołu.

Mogę tylko powiedzieć, że było warto, bo oddział Kancelarii Klisz i Wspólnicy w Katowicach działa i ma się bardzo dobrze, a prawo spadkowe jest jego dominującą specjalnością.

Jeśli moja droga zawodowa Cię przekonała, postrzegasz mnie nie tylko jako dobrego adwokata, ale także skutecznego lidera, który potrafi skupiać wokół siebie ciekawy i oddany zespół. Jeśli czujesz, że możesz zaufać moim wyborom, a jednocześnie poszukujesz prawnika, który pomoże Ci rozwiązać Twoją sprawę spadkową w Katowicach lub ich pobliżu – skontaktuj się z nami.

Kancelaria Prawa Spadkowego
Biuro w Katowicach

ul. Sobieskiego 27/30
tel. 717 405 000
email: i.klisz@kancelaria-klisz.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

Administratorem Twoich danych osobowych jest Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku