kancelaria wrocław prawo spadkowe

Sprawy spadkowe we Wrocławiu - doświadczenie, sumienność, bezpieczeństwo

  1. Twoją sprawę o spadek poprowadzi adwokat, a nie asystent prawny czy aplikant
  2. W razie gdy Twoja sprawa spadkowa się skomplikuje, masz do dyspozycji zespół złożony z 10 doświadczonych adwokatów i radców prawnych
  3. Oszczędzisz z nami czas, nerwy i wątpliwości

Co mówią o nas nasi dotychczasowi Klienci?

adwokat Iwo Klisz
wspólnik zarządzający
Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Joachima Lelewela 23/7 Wrocław

Jak Ci pomóc w sprawie spadkowej we Wrocławiu?

Adwokat Iwo Klisz – specjalizacja prawo spadkowe

Prawo spadkowe to jedna ze specjalizacji prowadzonej przeze mnie Kancelarii adwokackiej we Wrocławiu.

W mojej zawodowej praktyce adwokata spotykam się z prawem spadkowym prawie codziennie. Najczęściej ma to miejsce podczas spotkań z moimi Klientami, kiedy wyjaśniam rozmaite sytuacje i zdarzenia związane z prawem spadkowym, które ich spotkały.

Równie często biorę udział w rozprawach sądowych na terenie całego kraju w sprawach związanych z prawem spadkowym. Największą przyjemność sprawia mi jednak udział w negocjacjach ugodowych zmierzających do poza sądowego zakończenia sprawy spadkowej.

Zmiana lub uchylenie postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku
wrocław prawo spadkowe

Prawem spadkowym zajmowałem się także, gdy byłem doktorantem w Zakładzie Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prywatnego na Uniwersytecie Wrocławskim.

Miałem wówczas możliwość wyjaśniania zagadnień dotyczących prawa spadkowego studentom prawa, a także prowadzenia pogłębionych dyskusji na ten temat z profesorami i innymi naukowcami.  

Po kilku latach współpracy z Uniwersytetem uznałem, że nadszedł czas, żeby w praktyce zastosować zdobytą wiedzę i umiejętności. 

Wtedy założyłem Kancelarię Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu i zrezygnowałem z pracy naukowej i skupiłem się na pomocy moim Klientom.

Początkowo prowadziłem kancelarię samodzielnie, ale z czasem zacząłem gromadzić wokół siebie grono zaufanych współpracowników, których zaraziłem pasją do prawa spadkowego. W ten sposób powstał zespół prawa spadkowego w mojej kancelarii.

W chwili obecne biura mojej Kancelarii prawa spadkowego znajdują się we Wrocławiu, Gdańsku, a także w Poznaniu oraz w Katowicach i Krakowie. Planujemy także Biuro Kancelarii Warszawie.

W chwili kiedy piszę te słowa ja i mój zespół przeprowadziliśmy już setki spraw sądowych dotyczących prawa spadkowego.

Drugie tyle (albo i więcej) nigdy nie trafiło do sądu, ponieważ zakończyliśmy je przy stole negocjacyjnym zawierając ugody, uwzględniające interesy wszystkich uczestników postępowania spadkowego.

Nie prowadzę ścisłego rejestru spotkań z Klientami i udzielanych porad prawnych (także na odległość za pośrednictwem maila, telefonu lub skype), ale myślę, że liczba osób, którym w ten sposób pomogliśmy zbliża się do tysiąca.

Łącznie doprowadziliśmy do przejęcia lub podziałów majątków spadkowych o wartości milionów złotych.

Podczas każdej sprawy sądowej, negocjacji ugodowych czy zwykłego spotkania z Klientem uczyliśmy się czegoś nowego o prawie spadkowym.

Dzięki temu, teraz mało co jest w stanie nas zaskoczyć, ale nadal do każdego zagadnienia podchodzimy z dużym szacunkiem i pokorą, ponieważ doskonale rozumiemy, że prawo spadkowe jest dużo bardziej skomplikowane, niż to się na początku wydaje.

Zachowek rozłożenie na raty

Gdzie jesteśmy?

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

W jakich sprawach możemy Ci pomóc?

Nabycie spadku

Prowadzimy sprawy o stwierdzenie nabycia spadku z ustawy i z testamentu.

Zajmujemy się także kwestiami ustalenia nieważności (podważenia) testamentu, a także sprawami, w których testament zaginał.

Podział majątku spadkowego

Doradzamy w sprawach związanych z działem majątku spadkowego.

Prowadzimy takie sprawy przed sądem, a także wspieramy Klientów w negocjacjach dotyczących podziału spadku w drodze ugody.

Zachowek

Doradzamy w kwestiach dotyczących zachowku zarówno osobom uprawnionym jak i zobowiązanym do jego zapłaty.

Prowadzimy postępowania sądowe mające na celu dochodzenie zachowku lub obrony przed jego zapłatą (całkowitą lub częściową)

Wydziedziczenie

Udzielamy porad prawnych związanych z wydziedziczeniem spadkobierców lub obroną przed niesłusznym wydziedziczeniem.

Podważamy lub bronimy wydziedziczenia przed sądami.

Uznanie za niegodnego dziedziczenia

Prowadzimy sprawy sądowe o uznanie za niegodnego dziedziczenia lub wyłączenie od dziedziczenia.

Odrzucenie spadku

Wspieramy naszych Klientów podczas procedury związanej z odrzuceniem spadku, w tym także w sprawach przed sądem opiekuńczych związanych z wyrażeniem zgody na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego dziecka.

Sprawdź co mówią o mojej Kancelarii moi Klienci

POTRZEBUJESZ POMOCY ADWOKATA W SPRAWIE SPADKOWEJ?

NAPISZ DO NAS

Pomoc  zakresu prawa spadkowego dla Klientów zagranicznych

W swojej praktyce przeprowadziłem wiele spraw spadkowych dla Klientów mieszkających za granicą m.in. w USA, Kanadzie, RPA oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii. To stosunkowo powszechna sytuacja, kiedy osoby zamieszkałe na stałe poza granicami kraju dziedziczą majątek po rodzinie w Polsce. W większości wypadków wszystkie formalności udaje nam się załatwić zdalnie przez internet i za pośrednictwem poczty i dzięki temu uniknąć kosztownych wizyt Klientów w kraju.

adwokat dla Klientów z zagranicy