adwokat Iwo Klisz

Jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalizujących się w sprawach spadkowych. Do tej pory razem z moim zespołem pomogłem setkom osób w sprawach spadkowych. Wspierałem je przy dopełnianiu formalności związanych z nabyciem spadku. Pomagałem uzyskać prawa do należnego im majątku spadkowego zarówno na salach sądowych jak i przy stole negocjacyjnym.

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30
tel. 717 405 000

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14
tel. 669 452 900

Biuro w Gdańsku
ul. Kartuska 31c/1
tel. 669 221 900

Biuro w Warszawie
ul. Zamieniecka 62/64
tel. 695 560 425

Biuro w Krakowie
Al. Beliny-Prażmowskiego  24
tel. 695 560 425

Biuro w Bydgoszczy
ul. Gdańska 7
tel. 695 560 425

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Myślisz o planowaniu spadkowym?

Obejrzyj moje mini szkolenie na YOUTUBE!

spadek, stwierdzenie nabycia spadku, zachowek, dział spadku

Najnowsze wpisy

Adwokat od spraw spadkowych dla Klientów z zagranicy

adwokat dla Klientów z zagranicy

Jak uzyskać poradę prawną kiedy mieszkam za granicą?

W zawodzie adwokata nie podoba mi się tylko jedna rzecz.

Niestety nie mogę wykonywać mojego zawodu w innym kraju niż Polska. Teoretyczne możliwości są, ale nie wiem jaki sens miałoby przeniesienie siedziby mojej kancelarii do Francji.

Komu i jak miałbym tam pomagać, skoro na studiach i aplikacji adwokackiej uczyłem się prawa polskiego, a nie francuskiego. Jak miałbym zatem występować przez francuskim sądem?

Nie mówię już o tym, że do czynności urzędowych musiałbym opanować język francuski na 150% co pewnie w tym życiu nigdy mi się nie uda.

Mógłbym ewentualnie udzielać porad prawnych Polakom mieszkającym we Francji i mającym pewnie nie pozałatwiane sprawy w Polsce. I tak byłby to bez sensu, bo żeby załatwić jakąkolwiek sprawę w kraju musiałbym decydować się na długą, męczącą i drogą podróż do Polski.

Bardzo zazdroszczę np. informatykom, że mogą wykonywać swoją pracę w każdym kraju na kuli ziemskiej. I to w zasadzie bez konieczności nauki języków obcych, bo w tej branży niepodzielnie rządzi język angielski.

No cóż muszę więc wykonywać pracę w kraju, ale to nie znaczy, że nie mogę pomagać osobom, mieszkającym na stałe za granicą.

Pomoc dla Klientów zagranicznych

  • Video rozmowa

Najczęściej pomagam Klientom z za granicy za pośrednictwem Internetu. Dysponując choćby dostępem do popularnego programu Skype czy każdego innego podobnego komunikatora możemy odbyć spotkanie, które będzie miało taki sam przebieg, jak w przypadku, gdybyśmy się spotkali w kancelarii. W ten sposób możesz mi opowiedzieć o swoje sprawie i uzyskać poradę prawną.

Znacznie bardziej preferuję ten sposób rozmowy zdalnej. Dzięki temu Klient może mnie zobaczyć, porównać mój wygląd z osobą na zdjęciu na stronie internetowej, a dane tam zawarte sprawdzić np. na stronie rejestradwokatow.pl

Dzięki temu czuję, że już na wstępie zyskuję zaufanie Klienta. Czasem, gdy rozmawiam tylko przez telefon mam wrażenie, że Klienci – przynajmniej początkowo – słuchają moich rad z pewną dozą sceptycyzmu.

Szczególnie, kiedy wyjaśniam im, że to, co przeczytali w Internecie nie do końca pasuje do ich sytuacji. Znacznie bliższy kontakt można nawiązać za pośrednictwem video rozmowy. Często jest tak, że kolejne kontakty następują już za pośrednictwem telefonu. Tak jest po prostu szybciej.

  • Opinia prawna

Często pomagam Klientom w taki sposób, że przygotowuję pisemną opinię prawną na dany temat i wysyłam ją za pośrednictwem Internetu.

Wystarczy, że szczegółowo opiszesz swoją sytuację, a ja w odpowiedzi w takiej opinii wyjaśnię Ci czego możesz się domagać, jakie są ryzyka i co jeszcze powinieneś zrobić, żeby najkorzystniej przeprowadzić sprawę spadkową.

Czy mieszkając za granicą mogę zlecić poprowadzenie sprawy spadkowej lub innej w kraju?

Prowadzę sprawy dla Klientów z zagranicy. I to z tej „bliższej” (Francja, Niemcy, Włochy) jak i dla osób mieszkających naprawdę daleko (Kanada, USA, Australia, RPA).

Bywa i tak, że Klient potrzebuje uzyskać jakiś dokument z kraju (akty USC, zaświadczenie o rozwodzie itp.). W takiej sprawy również mogę pomóc.

O tym jak wygląda taka współpraca opowiem Ci w następnym wpisie.

JAK MOGĘ TOBIE POMÓC?

adwokat poznań prawo spadkowe

Administratorem Twoich danych osobowych jest Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Kancelaria Prawa Spadkowego

prawo spadkowe

Prawo spadkowe na You Tube!

Zapraszam Cię na kanał prowadzony przez moją małżonkę radcę prawnego Annę Klisz

POBIERZ DARMOWEGO EBOOKA: ZACHOWEK WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Każdy z nas intuicyjnie wie, czym jest zachowek i kiedy się należy. Jednakże w rzeczywistości jest to skomplikowana instytucja prawa spadkowego. W zależności od wielu czynników, jego wysokość może być bardzo różna. Co więcej, istnieje wiele sytuacji, w których żądanie zachowku nie jest dopuszczalne.

W ebooku odpowiadamy na następujące pytania:

    • Kiedy i komu przysługuje zachowek?
    • Kiedy można go dochodzić?
    • Ile wynosi zachowek?

Dodatkowo w e-booku: zachowek a testament, darowizna i zapis windykacyjny.